Připravujeme pro vás novou řadu kurzů v rámci DVPP zaměřených na rozšíření vašich odborných znalostí v oblasti informatiky. Kurzy pořádá Katedra softwaru a výuky informatiky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy.

Kurzy jsou určeny pro pedagogické pracovníky se zaměřením na výuku informatiky, ICT a dalších technických předmětů.

Předchozí zkušenost s programováním se nepředpokládá.

Forma kurzů bude prezenční, výuka bude probíhat blokově v prostorách MFF UK. Bude se jednat o několik pátečních setkání (přibližně od 12:00 hodin) v průběhu semestru. Prezenční výuka bude vhodně doplněna samostudiem a to především samostatným řešením zadaných úloh s možností online konzultace.

Kurzy mají akreditaci MŠMT a je možné je hradit ze "Šablon". Učitelé fakultních škol, členové Matfyz Alumni a UK Alumni mají na všechny kurzy slevu 25 %.

Nabídka kurzů se bude postupně rozšiřovat.

V zimním semestru 2020/21 proběhnou následující dva kurzy:

i Dětské programovací jazyky

POZOR, ZMĚNA: Vzhledem k situaci ohledně covidu-19 se kurz presouvá na druhé pololetí (letní semestr).

V dnešní době je zřejmá potřeba zavedení výuky algoritmizace do vzdělávání. Tuto potřebu reflektuje i připravovaná revize RVP. S výukou algoritmizace by se měli seznámit všichni žáci přijatelnou formou a na takovouto výuku později může, ale vůbec nemusí, navázat výuka programování. Obsahem kurzu je proto seznámení s nástroji speciálně vyvinutými pro výuku algoritmizace a způsob jejích použití pro dosažení zmíněného vzdělávacího cíle. Kurz se zaměřuje na výuku dětí ve věku 10–16 let. Více o kurzu...

i Webové technologie

POZOR, ZMĚNA: Vzhledem k situaci ohledně covidu-19 bude kurz online.

Kurz poskytne účastníkům seznámení se základními principy fungování webu a s nástroji a postupy, které se při tvorbě webových stránek používají. Více o kurzu...

Na letní semestr 2020/21 pro vás připravujeme:

>Kurz robotiky a IoT

Kurz se bude zabývat tématy z následujících oblastí:

>Programování her v Unity

V tomto kurzu se dozvíte, jak fungují moderní počítačové hry a naučíte se, jak je vytvářet pomocí Unity - jednoho z nejpoužívanějších současných nástrojů pro vývoj her.

Protože vytváření her zdaleka není jen programování, ale také scénář, design, grafika, zvuky..., může být vytváření her pomocí volně dostupné verze Unity zajímavé téma pro práci se studenty.


Letní Škola učitelů informatiky

Každý rok koncem srpna pro vás pořádáme letní školu v Lipnici nad Sázavou. Škola trvá dva týdny a pro učitele je zdrojem inspirace před začátkem školního roku. Škola nabízí pestrý program, od uživatelkého software, přes programování až k robotice. Účastnící tak mají možnost si osvojit či osvěžit mnoho oblastí informatiky a nabyté znalosti potom využít ve výuce. To vše za přítomnosti zkušených (a milých) lektorů z MFF UK. Přejít na stránky Školy učitelů informatiky.