Hra roku

Výuková počítačová hra Attentat 1942

je výsledkem unikátní spolupráce vývojového týmu KSVI MFF UK (vedoucí programátor Jakub Gemrot), herních designerů FF UK (vedoucí projektu Vít Šisler) a historiků ÚSD AV ČR (vedoucí historik Jaroslav Cuhra). Hra vypráví příběhy z období protektorátu z pohledu lidí, kteří okupaci zažili. Je založena na filmových rozhovorech, interaktivních komiksech a autentických záběrech. Postavy a jejich příběhy jsou sice fiktivní, byly ovšem vytvořeny na základě historického výzkumu a dobových svědectví. I když hra vznikla jako výlučně akademický projekt, podařilo se jí prosadit i ve vysoce konkurenčním prostředí herního průmyslu, o čemž svědčí mimořádná ocenění: hlavní cena na mezinárodním festivalu videoher A MAZE (Berlín, 2018)., nominace na prestižní festival IGF (San Francisco, 2018) v kategorii Excellence in Narrative či stříbrná medaile na soutěži Game Development World Championship (Helsinki, 2017). Více na webu Attentat 1942.

ACM Programming Contest 2015 ACM Programming Contest 2015

ACM International Collegiate Programming Contest

je celosvětová soutěž v programování, v níž soutěží tříčlenné týmy vysokoškolských studentů. Pořádá ji profesní sdružení Association for Computing Machinery a na celém světě se jí každoročně účastní studenti z více než dvou tisíc univerzit. Reprezentační družstva MFF UK s koučem Pavlem Töpferem (KSVI) v soutěži vybojovala v roce 1998 zlaté a v roce 2015 stříbrné medaile.

Lipnice Tom 2018

Škola učitelů informatiky

Lipnice 2018

je intenzivní prázdninový kurz, jehož cílem je doplnit znalosti současných učitelů informatiky a aktualizovat je s ohledem na rychlý vývoj tohoto oboru. Od roku 1993, kdy naše pracoviště pořádalo tuto akci poprvé, úspěšně proběhlo 26 běhů, kterých se zúčastnilo přes tisíc učitelů z různých druhů škol. V současné době je Škola učitelů informatiky zařazena do systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků s akreditací MŠMT a je finančně podporována z prostředků Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Kategorie P Matematické olympiády

Logo MO-P

jako vrcholná celostátní soutěž zaměřená na algoritmizaci a programování vznikla před více než 30 lety na našem pracovišti. Po celou dobu existence olympiády sídlí na KSVI odborné i organizační centrum této soutěže a Pavel Töpfer je místopředsedou Ústřední komise MO odpovědným za kategorii P.


Korespondenční seminář z programování

slouží nejen k soutěžení, ale hlavně k pravidelnému vzdělávání všech talentovaných zájemců o informatiku a programování z řad studentů středních i základních škol. Seminář roce 1987 založil Pavel Töpfer, který pak působil jako jeho vedoucí a organizátor až do roku 2007. V současnosti tým organizátorů semináře pracuje pod vedením Martina Mareše (KAM).