O projektu Lexikon

Tento projekt vzniká jako součást bakalářské práce na téma Komunitní hodnocení zdrojů pro výuku.

Na internetu je spousta zdrojů sloužících k výuce. Např. prezentace, dokumenty, videa z distanční výuky atd. Problém je poznat, které materiály jsou dobré a které ne.

Cíl práce

Cílem práce je navrhnout a implementovat webovou aplikaci, ve které by byly tyto zdroje shromážděny. Tyto zdroje komunita uživatelů (především učitelů) hodnotí a udržují seznamy aktuální.

Studenti a další neregistrovaní uživatelé, se zájmem o vzdělávání, mohou aplikaci použít jako vyhledávač zdrojů.

Použití aplikace

Používání aplikace a vyhledávání zdrojů není nijak omezeno, toto ocení především studenti. Hrubý filtr u vyhledávání je hledání podle předmětů. Vyhledávání pak hledá mezi tématy a následně zdroji.

Registrace

Při registraci je nutné uvést kontaktní e-mail, který slouží především k přihlášení a obnovení zapomenutého hesla. V budoucnu může být použit pro odesílání notifikací, jako je třeba schválení uživatelem přidaného zdroje. E-mail má k dispozici pouze administrátor systému, nikde v aplikaci není dostupný pro další uživatele.

Název Význam
PHPSESSID Slouží k vytvoření uživatelské relace za účelem přihlášení.
theme Pamatuje si nastavení barevného tématu stránky.