Jak stáhnout video z ivysilani.cz?

Základní myšlenka je použít program Free Rapid Downloared. Daný program je napsaný v Javě, proto si ho můžeme spustit na téměř jakémkoliv operačním programu (kde máme nainstalovanou Javu) (nejlépe mi ale vždy fungoval na Windowsu). Více informací naleznete v dokumentaci programu.

Když naleznete video, které chcete stáhnout, tak si zkopírujete jeho URL adresu. (Mohou se vám hodit klávesové zkratky: Ctrl + L a Ctrl + C)

ivysilani.cz

Pokud program Free Rapid Downloared máme spuštěný, tak rozezná, že se jedná o stránku, kde umí video stáhnout a připraví se, aby ho stahoval. Nebo tam můzeme vložit URL ručně.

program

Pak už jen zvolíme složku kam chceme video uložit a kliknutím na start zahájíme stahování.

Stahování můžeme libovolně pozastavovat, opět spouštět, přehazovat a mazat (označíme požadované soubory a klikneme na tlačítko start, pozastavit, nahoru, .. stiskem tlačítka delete). Lze nastavit maximální rychlost stahování i počet souborů, které najedou stahuje.

Jak program nastavit?

Program nám nabízí mnoho různých možností nastavení, ukáži vám nyní, které vyhovuje mě:

Program stahuje videa na základě různých pluginů - vždy při spuštění programu se nás zeptá, zda je chceme stáhnout a pak nás informuje o tom, že to udělal. Lze nastavit, aby to probíhalo na pozadí:

V záložce Nastavení/Možnosti/Pluginy/Aktualizace zvolíme Aktualizaci provádět automaticky na pozadí.

aktualizace

Program, pokud je zapnutý, automaticky sleduje, co si kopírujeme do schránky (př.: po stisku Ctrl + C) a pokud to je odkaz, podívá se, jestli z jeho adresy umí stahovat a pokud ano (a nestahoval ještě ten soubor), pak ho automaticky zařadí jako možný ke stahování. Tato funkce se zapíná a vypíná zde:

sledovani schranky

Program nám umožňuje stahovat několik videí najednou. Kolik jich má stahovat si můžeme nastavit:

V záložce Nastavení/Možnosti/Připojení

nastaveni pripojeni

Závěrem

V programu lze stahovat i z dalších serverů, analogicky, jako na ivysilani. Například se může hodit youtube.com. Dříve mi to fungovalo hezky i na uložto i bez psaní potvrzovacích kódů, ale nyní to nefumguje tak dobře.

Doporučuji čtenáři si vše prozkoumat sám, aby viděl, kam se vývoj posunul :)