Základy programu Guitar Pro 5 II

1.

Z minulého dílu již víme jak vytvořit novou skladbu, přidávat nástroje, měnit tempo skladby a pár dalších základních věcí. Další, co bychom mohli potřebovat, je nestejná hlasitost nástrojů, kterou můžeme vytvořit pomocí změny ukazatelů v panelu "Hlasitost". Nový skladba

2.

Pro dosažení ještě lepšího efektu můžeme nastavit jednotlivým nástrojům, odkud bude jejich zvuk přicházet - zleva, zprava, ze středu: Informace o partituře

3.

Další užitečná věc, zejména pro ty, kteří na nějaký strunný nebo klávesový nástroj hrát umí, ale s tímto programem začínají, je možnost zobrazit si hmatník nebo klaviaturu. Slouží k tomu dvě ikony uprostřed nahoře, jak je vyznačeno na obrázku: Vlastnosti stopy Hmatník nebo klaviatura se po kliknutí na příslušnou ikonu zobrazí vlevo nahoře a objevují se na nich tóny, které se hrají v dané skladbě: Nástroj (General MIDI)

4.

Bylo by také dobré mít možnost předvést naši skladbu někomu, kdo program Guitar Pro nemá. To můžeme udělat tak, že provedeme export hotové skladby do formátu MIDI. Klikneme na "Soubor", poté vybereme "Export" a následně možnost "MIDI": Přidat stopu Poté už jen vybereme složku, do které chceme soubor uložit.

5.

Pokud jsme takto vyexportovanou skladbu poslali někomu, kdo by se ji následně měl naučit hrát (například spoluhráčovi z kapely), bylo by užitečné moci mu postal i partituru. Uděláme to podobně jako v předchozím bodě, zvolíme "Soubor", "Export" a poté vybereme formát "PDF": Tempo Pak už opět jen vybereme cílovou složku.

6.

Skladbu je poté možné číst bez použití programu Guitar Pro . Takt